ALPA a jej príbeh

Pokiaľ chcete poznať príbeh značky ALPA, musíme sa pozrieť poriadne do histórie. Alpa, a predovšetkým ikonická francovka tejto značky, je totiž prirodzenou súčasťou našich životov už viac než 100 rokov.

Píše sa rok 1805. Napoleonovi vojaci opúšťajú obsadenú Viedeň a zanechávajú po sebe niekoľko sudov nápoja s výraznou, ostro aromatickou vôňou – francúzskym koňakom. Viedenčania, majúci v obľube svoje sladké vina, neprišli tejto francúzskej národnej špecialite na chuť. A potom objavili príjemný pocit a osviežujúce účinky pri vtieraní tohto moku do kože. Prázdne sudy napokon poslúžili pre prípravu alkoholového extraktu z rôznych bylín podľa vlastnej fantázie a začali ho nazývať francovka.

Francovka sa pod značkou ALPA prvýkrát predstavila zákazníkom už v roku 1913. V rovnakom roku bola tiež zaregistrovaná ochranná známka ALPA. A podľa pôvodnej osvedčenej receptúry sa vyrába dodnes. Rovnako, ako je charakteristická vysoká kvalita francovky, je pre ňu charakteristický aj jej obal – sklenená fľaštička s typickým dizajnom a žltým vrchnáčikom, ktorú ľudia poznajú už celé desaťročia.

Základom receptúry francovky je alkoholický roztok éterických olejov, silíc, vonných extraktov bylín a prírodného mentolu. Francovka ALPApredstavuje ich vyladenú kombináciu, ktorá je výsledkom starostlivej a citlivej práce autorov jedinečnej receptúry. Práve táto pozornosť, ktorá je v priebehu celého procesu výroby venovaná vysokej kvalite, dáva francovke vlastnosti, ktoré oceňuje aj súčasný náročný zákazník. Ide predovšetkým o dezinfekčné a antiseptické účinky, príjemný chladivý efekt, podpora zdravého prekrvenia kože a ďalšie.  Francovka ALPA je určená hlavne k vonkajšiemu použitiu, k vtieraniu do pokožky, na masáže, ako prísada do kúpeľa tela alebo nôh, ako obklad, aj ako kloktadlo.

Produktová línia francoviek  sa postupne rozširovala o ďalšie prípravky, ktoré vychádzali z tradičnej receptúry základnej francovky. Vyvinuli sa masážne krémy, gély a emulzie obohatené o ďalšie extrakty liečivých bylín so špecifickými účinkami na ľudské zdravie.

 

Nahoru