Vyskúšali ste už bylinné šampóny a vlasové vody LUNA?

Naše vlasy dostali v poslednom čase naozaj zabrať. Dlhotrvajúce nepriaznivé počasie, a v neposlednom rade, museli sme si poradiť bez kaderníckych salónov. Mnohé z nás to nevydržali a prišlo aj na domáce farbenie vlasov a iné procedúry, ktoré by mali patriť do rúk odborníkom. Tak či onak, jar je to správne obdobie pre regeneráciu vašich vlasov. Ako na to?

1. Posilnite vlasy znútra
Určite z vlastnej skúsenosti viete, že naša pokožka, nechty a vlasy odrážajú to, ako sme na tom práve so životosprávou. Nedostatok tých správnych vitamínov sa môže prejaviť aj pri zdravej strave. Naše vlasy ovplyvňuje hlavne stres, nedostatok spánku a fajčenie.
Pri zhoršenej kvalite vlasov je určite potrebné doplniť hlavne zinok, selén, vitamín E, kolagén a aminokyseliny. Tie dokážete prijímať pestrou stravou, ale na istý čas je vhodné začať užívať aj vitamínové doplnky, ktoré sú formulované ideálnym pomerom a zložením.

NI0 2869NI0 2832

2. Spoznajte silu byliniek
Už naše babičky si pripravovali bylinkové výluhy, ktorými si oplachovali vlasy, aby ich mali lesklé, zdravé a pevné. Tie najlepšie bylinky pre krásne vlasy sú žihľava, harmanček, breza a lopúch.
Dnes tieto výživné extrakty nájdete vo vybraných bylinkových šampónoch, ako napríklad obľúbené šampóny LUNA, ktoré prešli redizajnom a sú dostupné v nových obaloch.

NI0 2850

3. Pridajte extra starostlivosť
Pri problémoch s vypadávaním vlasov a suchými vlasmi bez lesku je najlepšie doplniť starostlivosť o vlasy aj o výživné masky a vlasové vody, ktoré aplikujete priamo na pokožku hlavy, ku vlasovým korienkom. Všetky dôležité vitamíny a minerály, ktoré vlasové vody LUNA obsahujú, tak preniknú priamo ku folikulu a vlas tak môže vyrastať silnejší a zdravší.
Pokiaľ trpíte skutočne suchými vlasmi bez lesku, určite vyskúšajte vlasovú vodu s rakytníkovým olejom a konopným extraktom. Obsahujú extra výživu a oleje, ktoré vaše suché vlasy teraz potrebujú.

Text: @mentolovalegenda.sk Foto: Mafin Laurincová

 

Nahoru