Detský olejček Aviril pre zdravú pokožku vášho bábätka

Téma starostlivosti o detskú pokožku zaujíma každú mamičku. Jedno zo základných pravidiel znie, že experimentovať s citlivou pokožkou sa nevypláca

Upokojujúci harmanček

Rumanček, či ľudovo harmanček je jedna z najliečivejších byliniek, ktorá sa využíva v tradičnej medicíne už od starovekých kultúr. Jeho všestranné využitie a účinky pre zdravie i krásu sú velebené mnohými generáciami. Jeho terapeutické účinky sa prejavujú hlavne pri liečbe rôznych problémov s kožou. Pomáha pri problémoch s akné a upokojovať zapálenú či citlivú pokožku, zmierňuje opuchy a kruhy pod očami, lokálne tíši prejavy ovčích kiahní, hojí rany, popáleniny, či miesta po bodnutí hmyzom. Posledné výskumy zistili, že harmančekové výluhy a roztoky sú efektívnejšie pri liečby rôznych kožných problémov ako kortikosteroidy, ktoré sú často predpisované. Preto je harmanček a azulén žiadanou zložkou každej kvalitnej detskej kozmetiky. 

 maria-lupan-R2kAf4oVDjU-unsplash

Z harmančeka sa destiláciou získava aj ďalšia liečivá zložka - azulén. Má vynikajúce vlastnosti , je upokojujúci a protizápalový, preto sa často využíva  v prípravkoch určených na pleť. Jeden z najtradičnejších a rokmi overených produktov s azulénom je detský olejček Aviril. Používaním tohto olejčeka vytvoríte na pokožke jemný film, ktorý ju bude chrániť pred začervenaním, mikróbmi a inými vonkajšími vplyvmi. Olej je najvhodnejšie nanášať hneď po kúpeli dieťatka, keď je pokožka ešte mierne vlhká. Počas natierania môžete svojmu bábätku dopriať jemnú masáž. Pravidelným používaním detského olejčeka zabezpečíte pokožke vláčnosť, jemnosť a prirodzenú vôňu.

mentol ukazka 1

Stop zapareného zadočku

Detská kozmetika Aviril sa stará aj o to, aby vaše dieťatko obchádzali nepríjemné zapareniny zadočka. Aviril krém proti zapareninám je veľmi účinný hlavne kvôli vysokému obsahu oxidu zinočnatého, ktorý postihnuté miesto vysuší. Harmančekový extrakt a pantenol následne pomôžu podráždenú pokožku zregenerovať.

Náš overený tip!

Skúsenosti mamičiek hovoria, že v prípade akútne zapareného zadočka je najlepšou pomocou čistá voda a na ošetrenie zásyp. Zaparenina štípe a bolí, dieťatko je plačlivé. Zásyp, na rozdiel od krému, dokáže rýchlo absorbovať vlhkosť zaparenej pokožky a  vysušiť podráždené miesto. Aj detský zásyp Aviril obsahuje azulén a tak napomáha rýchlejšiemu hojeniu. Zároveň chráni pred baktériami a mikróbmi, čím sa predchádza šíreniu zápalov.

 Text: mentolovalegenda.sk Foto: Mafin Laurincová, Unsplash

Nahoru