Blog

Vypadávanie vlasov po prekonaní COVID-19

Otváram túto tému na základe skúseností priamo od našich zákazníkov. Informácie o postkovidových príznakoch a problémoch, som doteraz vnímala len okrajovo. V našej rodine sme našťastie nemali osobnú skúsenosť s týmto ochorením. No keď sa nám začali opakovať telefonáty a e-maily s tými istými otázkami a skúsenosťami, zrazu sa nám „podozrivo“ vyšvihol záujem o konopnú vlasovú vodu a šampón, rozhodla som sa na to pozrieť bližšie.

drew-coffman-15RvXKOXM4U-unsplash

O vypadávaní vlasov po prekonaní ochorenia Covid-19 sa veľa nehovorí. No čoraz viac pacientov tieto problémy uvádza a ženy, ktoré na istú dobu prichádzajú o všetky vlasy, sú zúfalé. Tento jav súvisí so zápalovými procesmi v tele, ktoré toto ochorenie spúšťa a v dôsledku toho vlasy nadmerne vypadávajú. Ide o dočasný stav, ktorý však môže trvať 6 mesiacov – rok. Aj napriek tomu, že ide o veľmi nepríjemný sprievodný jav, odborníci uisťujú, že v prvom rade treba zostať v kľudu, keďže stres je opäť ďalším indikátorom pre zvýšené padanie vlasov. Zasiahnuť však treba hneď. Doplniť potrebné vitamíny C, D, minerály ako selén a zinok hlavne zvnútra a vlasy začať vyživovať aj priamo na pokožke, od korienkov.

Prečo práve konopný olej?
Konopný olej sa už stáročia považuje za skutočný zázrak prírody. Je neuveriteľne výživný, obsahuje približne 80% esenciálnych mastných kyselín – hlavne 3 a 6 omega kyselín, ktoré má v sebe zastúpené v ideálnom pomere. Ďalej obsahuje vitamíny A, D a E, vďaka ktorým pôsobí priaznivo na funkciu imunitného systému. Minerály ako horčík, vápnik, draslík a železo chránia ľudský organizmus pred civilizačnými ochoreniami ako cukrovka, kardiovaskulárne ochorenia, alergie, ekzémy.
Veľa výskumov potvrdilo jeho protizápalové účinky a vynikajúce výsledky pri kožných ochoreniach.

02362 Luna vlasová voda s konopným extraktem02363 Luna bylinný šampon konopný 430 ml

Vlasová voda pre výživu korienkov

Zdravý vlas sa rodí v zdravovom vlasovom folikule. Ak ten prechádza zápalovým procesom, vlasy začnú nadmerne vypadávať a nové začnú rásť až po odstránení zápalu z tela. Pomôcť dokáže práve naša LUNA vlasová voda s konopným olejom, presnejšie s extraktom zo semien konope. Postará sa o vlasovú pokožku a samotný vlasový folikul. Nanášame ju po umytí vlasov konopným šampónom, poriadne vmasírujeme do pokožky hlavy. Doprajte si masáž aspoň 3 minúty, pokožka sa lepšie prekrví a vstrebe do seba výživné látky. Doprajte si takúto kúru po každom umytí, hlavne pokiaľ vlasy extrémne padajú. Konopný olej svojimi protizápalovými účinkami spraví svoju prácu a vaše vlasy získajú opäť zdravie, pevnosť a budú rásť ešte krajšie a silnejšie.


Držíme vám palce a želáme veľa zdravia.

Text @mentolovalegenda.sk Foto: Unsplash.com

Vyskúšali ste už bylinné šampóny a vlasové vody LUNA?

Naše vlasy dostali v poslednom čase naozaj zabrať. Dlhotrvajúce nepriaznivé počasie, a v neposlednom rade, museli sme si poradiť bez kaderníckych salónov. Mnohé z nás to nevydržali a prišlo aj na domáce farbenie vlasov a iné procedúry, ktoré by mali patriť do rúk odborníkom. Tak či onak, jar je to správne obdobie pre regeneráciu vašich vlasov. Ako na to?

1. Posilnite vlasy znútra
Určite z vlastnej skúsenosti viete, že naša pokožka, nechty a vlasy odrážajú to, ako sme na tom práve so životosprávou. Nedostatok tých správnych vitamínov sa môže prejaviť aj pri zdravej strave. Naše vlasy ovplyvňuje hlavne stres, nedostatok spánku a fajčenie.
Pri zhoršenej kvalite vlasov je určite potrebné doplniť hlavne zinok, selén, vitamín E, kolagén a aminokyseliny. Tie dokážete prijímať pestrou stravou, ale na istý čas je vhodné začať užívať aj vitamínové doplnky, ktoré sú formulované ideálnym pomerom a zložením.

NI0 2869NI0 2832

2. Spoznajte silu byliniek
Už naše babičky si pripravovali bylinkové výluhy, ktorými si oplachovali vlasy, aby ich mali lesklé, zdravé a pevné. Tie najlepšie bylinky pre krásne vlasy sú žihľava, harmanček, breza a lopúch.
Dnes tieto výživné extrakty nájdete vo vybraných bylinkových šampónoch, ako napríklad obľúbené šampóny LUNA, ktoré prešli redizajnom a sú dostupné v nových obaloch.

NI0 2850

3. Pridajte extra starostlivosť
Pri problémoch s vypadávaním vlasov a suchými vlasmi bez lesku je najlepšie doplniť starostlivosť o vlasy aj o výživné masky a vlasové vody, ktoré aplikujete priamo na pokožku hlavy, ku vlasovým korienkom. Všetky dôležité vitamíny a minerály, ktoré vlasové vody LUNA obsahujú, tak preniknú priamo ku folikulu a vlas tak môže vyrastať silnejší a zdravší.
Pokiaľ trpíte skutočne suchými vlasmi bez lesku, určite vyskúšajte vlasovú vodu s rakytníkovým olejom a konopným extraktom. Obsahujú extra výživu a oleje, ktoré vaše suché vlasy teraz potrebujú.

Text: @mentolovalegenda.sk Foto: Mafin Laurincová

 

Regenerácia svalov zlepšuje ich výkon

Viete o tom, že vaše svaly nesilnejú, keď beháte, ale keď odpočívate? Pri kvalitnej regenerácii sa tréningom poškodené svaly opravujú, obnovujú svoju výkonnosť a posúvajú ju na vyššiu úroveň. Preto je regenerácia dôležitou súčasťou tréningového procesu. So starostlivosťou o unavené svaly vám najlepšie pomôžu masážne emulzie a prípravky ALPA, ktorú sú tu pre športovcov už viac, než 100 rokov.

Prečo sa bez regenerácie nezaobídeme?

Regenerácia predstavuje obnovu síl, obnovu normálnych vlastností všetkých buniek nášho tela aj odolnosť organizmu, hlavne pohybového aparátu. Má za úlohu odstrániť únavu a obnoviť schopnosť úspešne sa vysporiadať s novou záťažou. Ukazuje sa totiž, že tréning v čase, keď vo svaloch ešte neprebehol proces regenerácie alebo svaly dokonca stále bolia, nie je efektívny. Už len z tohto dôvodu by mal byť čas na regeneráciu priamo vymedzený v tréningovom pláne. Pri každom type športovej záťaže vznikajú veľmi drobné poranenia svalov, šliach, väzív, kostí a chrupaviek, tzv. mikrotraumy. V potréningovom období uvádzajú reparačné mechanizmy tela tieto drobné poranenia do poriadku. Preto pri ďalšej záťaži môže byť telo opäť silnejšie, čo je efekt, ktorý sa tréningom snažíme dosiahnuť. Jednou z najobľúbenejších foriem regenerácie sú športové masáže a automasáže. Účinok regeneračnej masáže môžete podporiť správnymi prípravkami. Tradičná značka masážnych produktov ALPA vyvinula líniu masážnych prípravkov špeciálne určených pre športovcov s názvom ALPA SPORT STAR. Najuniverzálnejší produkt z tejto línie je  ALPA masážny gél SPORT GEL je chladivý prípravok určený pre výraznú úľavu od bolesti svalov a kĺbov po akejkoľvek fyzickej záťaži. Obsahuje množstvo bylinných silíc a extraktov, ktoré majú anestetické a uvoľňujúce účinky. Klinček, levanduľa, tymián, rozmarín, zázvor a methylsalicylát znižuje bolesť namáhaných svalov. Extrakt z nechtíka a arniky pôsobí proti zápalom. Menthol a gáfor napomáhajú prekrveniu.

Keď máte za sebou bolestivý tréning

Sú vaše svaly poškodené viac, než je obvyklé? Skúste rehabilitačný krém ALPA HEMATO, ktorý urýchľuje rehabilitáciu pohybového aparátu pri športových zraneniach a úrazoch, ako sú pomliaždenie, výrony, vytknutie, vykĺbenie a presilenie svalov. Pri masáži napomáha dosiahnutiu priaznivých účinkov pri problémoch pohybového aparátu. Pokiaľ nemáte po ruke maséra, môžete vyskúšať automasáž. Sami totiž najlepšie viete, čo vás bolí a čo vám naopak robí dobre, takže môžete podľa svojich pocitov ľahko prispôsobiť intenzitu hmatov a dobu zotrvania na určitom mieste.

Hemato štvorec1

Masáž svalov "pred" a "po" výkone

Automasáž môžete aplikovať pred výkonom, keď potrebujete zahriať a prebudiť svaly. V tom vás skvele podporí masážna emulzia Alpa Sport Star hrejivá . Unikátna zmes hrejivej látky, gáfru, rozmarínovej silice, extraktu zo zázvora a gaštanu podporuje krvný obeh, prekrvuje pokožku a vyvoláva hrejivý účinok. Masáž prípravkom navodzuje prekrvenie a prehriatie svalového tkaniva a zaisťuje tak prevenciu vzniku svalových kŕčov a možných zranení. Po výkone naopak potrebujete svoje svaly upokojiť a čo najrýchlejšie naštartovať ich regeneráciu. S tým vám pomôže masážna emulzia Alpa Sport Star chladivá – silice z jedle sibírskej a mentol napomáhajú prekrveniu pokožky, uvoľneniu a regenerácii svalov. Mentol má výrazné chladivé a upokojujúce účinky. Emulzia tiež obsahuje kreatín, ktorý urýchľuje regeneráciu a pomáha zlepšiť fyzickú kondíciu.

Tréningový proces nie je len o neustálej drine. Tréningový proces je adaptácia na záťaž a skladá sa z fyzickej záťaže a následnej regenerácie. Jedno bez druhého nefunguje. Pokiaľ chcete, aby vaša výkonnosť rástla, nesmiete regeneráciu podceňovať. ALPA to vie viac, než 100 rokov.

Text: mentolovalegenda.sk Foto: Mafin Laurincová 

Detský olejček Aviril pre zdravú pokožku vášho bábätka

Téma starostlivosti o detskú pokožku zaujíma každú mamičku. Jedno zo základných pravidiel znie, že experimentovať s citlivou pokožkou sa nevypláca

Upokojujúci harmanček

Rumanček, či ľudovo harmanček je jedna z najliečivejších byliniek, ktorá sa využíva v tradičnej medicíne už od starovekých kultúr. Jeho všestranné využitie a účinky pre zdravie i krásu sú velebené mnohými generáciami. Jeho terapeutické účinky sa prejavujú hlavne pri liečbe rôznych problémov s kožou. Pomáha pri problémoch s akné a upokojovať zapálenú či citlivú pokožku, zmierňuje opuchy a kruhy pod očami, lokálne tíši prejavy ovčích kiahní, hojí rany, popáleniny, či miesta po bodnutí hmyzom. Posledné výskumy zistili, že harmančekové výluhy a roztoky sú efektívnejšie pri liečby rôznych kožných problémov ako kortikosteroidy, ktoré sú často predpisované. Preto je harmanček a azulén žiadanou zložkou každej kvalitnej detskej kozmetiky. 

 maria-lupan-R2kAf4oVDjU-unsplash

Z harmančeka sa destiláciou získava aj ďalšia liečivá zložka - azulén. Má vynikajúce vlastnosti , je upokojujúci a protizápalový, preto sa často využíva  v prípravkoch určených na pleť. Jeden z najtradičnejších a rokmi overených produktov s azulénom je detský olejček Aviril. Používaním tohto olejčeka vytvoríte na pokožke jemný film, ktorý ju bude chrániť pred začervenaním, mikróbmi a inými vonkajšími vplyvmi. Olej je najvhodnejšie nanášať hneď po kúpeli dieťatka, keď je pokožka ešte mierne vlhká. Počas natierania môžete svojmu bábätku dopriať jemnú masáž. Pravidelným používaním detského olejčeka zabezpečíte pokožke vláčnosť, jemnosť a prirodzenú vôňu.

mentol ukazka 1

Stop zapareného zadočku

Detská kozmetika Aviril sa stará aj o to, aby vaše dieťatko obchádzali nepríjemné zapareniny zadočka. Aviril krém proti zapareninám je veľmi účinný hlavne kvôli vysokému obsahu oxidu zinočnatého, ktorý postihnuté miesto vysuší. Harmančekový extrakt a pantenol následne pomôžu podráždenú pokožku zregenerovať.

Náš overený tip!

Skúsenosti mamičiek hovoria, že v prípade akútne zapareného zadočka je najlepšou pomocou čistá voda a na ošetrenie zásyp. Zaparenina štípe a bolí, dieťatko je plačlivé. Zásyp, na rozdiel od krému, dokáže rýchlo absorbovať vlhkosť zaparenej pokožky a  vysušiť podráždené miesto. Aj detský zásyp Aviril obsahuje azulén a tak napomáha rýchlejšiemu hojeniu. Zároveň chráni pred baktériami a mikróbmi, čím sa predchádza šíreniu zápalov.

 Text: mentolovalegenda.sk Foto: Mafin Laurincová, Unsplash

Bylinné masážne gély ALPA pre vaše unavené nohy a telo

Žijeme rýchlu a náročnú dobu. Nezabúdajte sa starať aj o seba, svoje pohodlie a pravidelne oddychovať. Naše telo znesie veľa, no po čase začne bolieť a prvou pomocou, ktorú mu treba poskytnúť je vytúžený oddych a relax. 

Uvoľňujúca masáž s Alpou

Doprajte svojmu telu uvoľnenie. Skúste si aspoň raz do týždňa nájsť čas pre seba. Stačí málo – teplá vaňa alebo sprcha. Po nej by mala nasledovať relaxačná masáž, ideálne od partnera. Nohy jemne masírujte zospodu nahor, smerom k srdcu. Každej partii venujte dostatočný čas a nikam sa neponáhľajte. Po takejto masáži vyložte nohy do vyvýšenej polohy a ešte pár minút, a pokojne aj dlhšie, relaxujte.

Vsaďte na liečivú silu byliniek

Pri výbere správneho masážneho prípravku dbajte na kvalitný obsah. Dobrý masážny gél obsahuje výťažky z kvalitných bylniek.  Tradičná značka ALPA má vo svojom sortimente bylinné masážne gély a krémy s výťažkom gaštanu, kostihoja alebo arniky. Základ tvorí bylinná receptúra klasickej  francovky, ktorá je doplnená o extrakty bylín, z ktorých každá plní svoj účel. 

IMG 0898

Ktorý masážny gél pomáha unaveným nohám?

Vyskúšajte ALPA masážny gél s výťažkami z gaštana , ktorý robí vynikajúcu službu unaveným nohám. Gaštan a rozmarínová silica nielen upokojujú a osviežujú, ale zároveň priaznivo pôsobia na cievny systém. Preto je vhodný aj pre ľudí, ktoré majú sklon ku kŕčovým žilám. Produktová "dvojička" ku gélu je šikovný masážny krém s gaštanom v objeme 40g. Je tak vhodný do kabelky, tašky a mať ho tak kedykoľvek pri sebe. V prípade potreby si ním natrieť chodidlá, členky alebo lýtka pre osvieženie a uľavu. Ocenia ho aj budúce tehotné mamičky, ktoré v treťom trimestri často postihuje problém ťažkých a unavených nôh. 

Text: mentolovalegenda.sk Foto: Mafin Laurincová

Nahoru